Uluslararası Emmy Mükafatları 2019 için adaylar bugün açıklandı 21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu Escort Ümraniye listede Haluk Bilginer Puhutv’de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle En Yeterli Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildi.
Onur Saylak’ın yönettiği Şahsiyet’te ayrıyeten Cansu Dere Metin Akdülger Şebnem Bozoklu Hüseyin Avni Danyal Necip Memili Müjde Ar Hümeyra üzere isimler rol alıyor
Adaylar Arjantin Avustralya Belçika Brezilya Kanada Ümraniye Escort Bayan Kolombiya Finlandiya Fransa Almanya Macaristan Hindistan İsrail Hollanda Portekiz Katar Singapur Güney Afrika Güney kore Türkiye Birleşik Krallık ve ABD’den seçildi
Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi CEO’su ve Lideri Ümraniye Escort Bruce L Paisner farklılıkların güzelliği vurgusu yaptığı açıklamasında şunları söyledi
Bu yılki adayların çeşitliliği coğrafik yayılımı ve kalitesi global ölçekte yaratılan artan televizyon zenginliğinin ispatıdır
Uluslararası Emmy Mükafatları nedir
Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında yayınlanan televizyon üretimlerinin en güzellerinin seçtiği ödül merasimidir
Aday listesi
En Yeterli Performans Aktör
Haluk Bilginer – Şahsiyet (Persona)-Ay Yapim-Türkiye.
Christopher Eccleston – Come Home-Red Production Company / BBC – Birleşik Krallık.
Raphael Logam – Impuros (Impure) Fox Networks Group Latam-Brazil / Barry Company-Brezilya.
Jannis Niewöhner- Beat – Amazon Studios / Hellinger / Doll Filmproduktion / Warner Bros. Sinema Productions Germany / Pantaleon Films / Almanya.
Sanat Programlama
Dance or Die A Witfilm NTR Hollanda
John and Yoko: Above Us Only Sky-Eagle Rock Films-Birleşik Krallık.
Michel Legrand, Baht Demi-Mesure (Michel Legrand, Let the Music Play) Cinétévé / Arte – Fransa.
Ópera Aberta – Os Pescadores de Pérolas – HBO Latin America / O2 Filmes-Brezilya.
En Âlâ Performans Aktris
Radhika Apte – Lust Stories Skywalk Films / Flying Unicorn Entertainment / RSVP / Netflix/ Hindistan.
Jenna Coleman – The Cry – Synchronicity Films / BBC One / ABC / Creative Scotland / December Media PTY Ltd / Sinema Victoria / Sunbird Media Ltd/ Birleşik Krallık.
Marjorie Estiano – Sob Pressão (Under Pressure) – Season 2 Globo / O2 Filmes Brezilya.
Marina Gera – Orok Tel/ Szupermodern Studio / Gulag Memorial Committee/ Macaristan.
Belgesel
A Primeira Pedra The First Stone The Rise of Lynching in Brazil Canal Futura Couro de Rato Brezilya
Bellingcat – Truth in a Post-Truth World Submarine / VPRO Television/ Hollanda.
Louis Theroux’s – Altered States-BBC Studios/ Birleşik Krallık.
Witness: India’s Forbidden Love-Al Jazeera English / Grain Media/ Katar.
Drama
1 Contra Todos – Season 3 (One Against All) Fox Networks Group LATAM-Brazil / Conspiração filmes/ Brezilya.
Bad Banks – Letterbox Filmproduktion GmbH / Iris Productions S.A. / ZDF/ Almanya.
McMafia-Cuba Pictures/Birleşik Krallık.
Sacred Games – Phantom Films / Netflix / Hindistan.
Kısa format seriler
dxyz – 72Seconds/ Güney Kore.
Hack The City – Fox Lab Brazil / Yourmama / Brezilya.
Luottomies – Season 2 (Wingman) Yle / Finlandiya.
Wrong Kind of Black – Princess Pictures / Avustralya.
Telenovela
100 Dias Para Enamorarse (100 Days to Fall in Love) – Telefe / Underground / Arjantin.
La Reina del Flow (The Queen of Flow) Sony Pictures Television / Teleset / Netflix / Caracol TV / Kolombiya.
The River – Tshedza Pictures / Güney Afrika.
Vidas Opostas (Tangled Lives) SP Televisão / SIC / Portekiz.
Komedi
Especial de Natal Porta dos Fundos (The Last Hangover)
Porta dos Fundos / Netflix Brazil
FAM! Oak 3 Films Pte Ltd Singapur.
Kupa Rashit (Checkout!) July August Productions/ İsrail.
Workin’ Moms – Season 2 Wolf + Rabbit Entertainment / The Canadian Broadcasting Corporation (CBC) Kanada.
TV Filmi/Mini Diziler
Se Eu Fechar Os Olhos Agora/ (If I Close My Eyes Now)/ Globo. Brezilya
Lust Stories-Skywalk Films / Flying Unicorn Entertainment / RSVP / Netflix/ Hindistan
Safe Harbour-Matchbox Pictures-Avustralya
Trezor/Szupermodern Studio/Macaristan